Krzysztof Wielicki ambasadorem marki Yeti w Polsce

 

1307wielicki1

Ten wybitny wspinacz został twarzą marki YETI,  firmy działającej od ponad stu lat, wyspecjalizowanej w produkcji lekkich, ale zaskakująco wytrzymałych i ciepłych m.in. kurtek i śpiworów, bez których ciężko się obyć w ekstremalnych warunkach. Zwłaszcza, że tworzone są pomocą unikatowej technologii inspirowanej naturą.

- Bardzo się ciesze, że mogę kolejne wyprawy planować wiedząc, że będę wyposażony w sprzęt najwyższej jakości, a do takich należy sprzęt marki Yeti – powiedział Krzysztof Wielicki. – To bardzo ważne, bo w ekstremalnych waunkach ciepłe, trwałe, niezawodne okrycie jest kluczowe dla powodzenia wypraw i dla bezpiecznego powrotu do domu.

1307wielicki2

A „wszystko zaczęło się od ambicji stworzenia najlepszego śpiwora na świecie. Od tego czasu jest to ambicja we wszystkim, co robi Yeti” – tak przedstawiciele firmy rozpoczynają opowieść o swej pasji.

Yeti ma ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości sprzętu do wypraw eksplorujących najzimniejsze zakątki świata. Dlatego wszystkie produkty Yeti są wypełnione Crystal Down - wyborem absolutnie najlepszych i najbardziej obszernych europejskich puchów.

Matka natura zapewnia, że wszystkie śpiwory i ubiory Yeti są bardzo izolacyjne i zapewniają ciepło podczas zaskakująco lekkiego użytkowania. Sekretem jest najlepszy materiał izolacyjny znany człowiekowi. Puch… Utrzymuje ptaki w cieple, a jednocześnie są one wystarczająco lekkie, aby latać. Nic nie pobije pomysłów Matki Natury.

0607yeti

Puch jest z natury wysoce podatny na spakowanie, ponieważ opiera się niewielkiemu ciśnieniu, ale ulega silniejszej presji. Puszek wytrzymuje uderzenie i powraca do swojej pierwotnej postaci, gdy jest nieskompresowany.

Od lat Yeti pracuje nad zapewnieniem optymalnych warunków dla swojego najcenniejszego składnika. Puch to naturalny produkt, który wymaga wiedzy i troski w całym łańcuchu wartości od jajka po gotowy produkt końcowy.

Co ważne, etyczny kodeks Yeti zapewnia dobrostan ptaków.

- Koncentrujemy się nieustannie na rozwijaniu i podwyższaniu standardów - Yeti ma "politykę zerowej tolerancji". A wszystko zgodnie z European Down; Feather Association (EDFA) – zapewniają producenci. - Aby utrzymać materiał tak żywy jak puch, potrzebujesz bardzo specjalnej tkaniny. Aby sprostać wymaganiom Yeti, musi być również oddychająca i lekka. Dlatego opracowaliśmy naszą własną lekką, oddychającą i puchową tkaninę i nazwaliśmy ją Next to Nothing („obok niczego”), która odnosi się do uczucia, które masz, gdy je nosisz.

Sekretem niezwykłej lekkości jest ultra cienka nić i gęste tkanie. Przy średnicy zaledwie ułamka ludzkiego włosa zwykła kurtka Yeti zawiera ponad 1000 kilometrów nici ważących zaledwie 140 gramów ze względu na wyjątkową lekkość nici.


Dane spółkiPolish Outdoor Distribution Group Sp. z o.o.
ul. Skalny Widok 4D
42-421 Hucisko
NIP: 222-089-47-79

Kontakt

E-mail: kontakt@podg.pl
Telefon: +48  888 681 450

 

Formularz kontaktowy

Imię
E-mail
Temat
Wiadomość
Na zakupy detaliczne zapraszamy do Sklepu Górskiego
For retail shopping, please visit the Mountain Store
 

do góry