Vipole - o marce

 

Historia firmy Vipole
Firmę Vipole założył w 2005 roku Nicola Vidale z myślą o produkcji wysokojakościowych kijków do sportu i rekreacji. W ciągu kolejnych lat działalności włoskiej firmy, Vipole wyrobił sobie solidną markę dzięki własnoręcznemu wytwórstwu produktów w opracowaniu o najlepsze materiały i najnowocześniejsze technologie. Fabryka przedsiębiorstwa znajduje się w północno-wschodniej części Włoch, w Rossano Veneto. Warto zaznaczyć, że wszystkie produkty sygnowane logiem Vipole powstają we Włoszech i charakteryzują się zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz niepowtarzalnym włoskim stylem.

Technologie
Produkcję kijków firmy Vipole charakteryzuje dbałość o każdy szczegół. Każdy komponent produktu zostaje wykonany ręcznie przez partnerów Vipole. Wiele technologii stosowanych przy produkcji kijków jest opatentowanych przez Vipole. Dzięki jednej z nich, tzw. VPT (z ang. Vipole Printing Technology), kijki zostają ozdabiane odpornymi na zarysowania i promienie uv nadrukami o niezwykle wysokiej rozdzielczości i doskonałym odwzorowaniu kolorów. Kolejną zaletą VPT jest możliwość wykonywania nadruków na trzonkach z tworzywa węglowego. Vipole dysponuje również opatentowaną technologią SuperHSA (z ang. Super Shock Absober), najlepszym na rynku systemem amortyzującym. Rewolucyjne SuperHSA zmniejsza ryzyko urazu nadgarstka, amortyzując wstrząsy i zapewniając wysoki komfort podczas marszu. Zastosowanie technologii Z Vario zapewnia kijkom Vipole niezwykłą kompaktowość (jedynie 27 cm po złożeniu) oraz wszelkie zalety systemu szybkiego blokowania Quick Lock. Skonstruowane w ten sposób kijki rozkłada się w dwóch prostych ruchach. Segmenty kijka wystarczy odpowiednio ustawić i zablokować. Kilka chwil i gotowe! Godny uwagi jest również Trident, system szybkiego wypinania i wpinania pasków, umożliwiający łatwe i bezpieczne uwalnianie ręki bez konieczności zdejmowania pasków. Warto zaznaczyć, że Vipole to jedyny producent kijków, który oferuje trzy wymienione wyżej technologie w ramach tej samej marki.

Materiały
Tworzywem służącym do produkcji kijków Vipole jest stop aluminium 7075. Podczas gdy inni producenci kijków używają tańszego surowca w celu zredukowania ceny produktów, Vipole używa lekkiego, wytrzymałego i odpornego na korozję stopu 7075. Kolejnym materiałem służącym do produkcji trzonków jest 100% włókno węglowe. Carbon, bo pod tą nazwą znane jest to tworzywo, cechuje duża wytrzymałość, niewielka waga oraz doskonała amortyzacja wstrząsów. Wszystkie materiały użyte do produkcji kijków są certyfikowane, nietoksyczne i nie wywołują alergii.


Zalety kijów Vipole


Kije sygnowane logiem Vipole są:

  • Wyprodukowane we Włoszech
  • Konstruowane z wytrzymałego i lekkiego stopu 7075 lub 100% włókna węglowego
  • Ozdabiane nadrukami stworzonymi w oparciu o technologię druku sublimacyjnego
  • Konstruowane z aluminium anodyzowango
  • Wyposażane w karbidowe końcówki
  • Wyposażane w wygodne paski
  • Jednocześnie zaskakująco lekkie i wytrzymałe
  • Tworzone w oparciu o rewolucyjną technologię amortyzującą SuperHSA (ekskluzywna linia kijków)
  • Wyposażane w systemy Twist Lock lub Quick Lock
  • Opatrzone numerem seryjnym

Dane spółkiPolish Outdoor Distribution Group Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/CD 18
40-084 Katowice
NIP: 222-089-47-79

Kontakt

E-mail: kontakt@podg.pl
Telefon: +48 669 514 652

 

Formularz kontaktowy

Imię
E-mail
Temat
Wiadomość
Na zakupy detaliczne zapraszamy do Sklepu Górskiego

sklep górski

do góry