Providus - o marce

 

Providus to renomowana włoska firma licząca sobie przeszło 85 lat. Od 1928 roku Providus – działający wówczas pod nazwą Fratelli Montaldo – zajmuje się wytwórstwem szeroko pojętych produktów gazowych o przeznaczeniu outdoorowym, kempingowym oraz profesjonalnym. Oferta Providusa to obejmuje szeroką gamę przyrządów spawalniczych (lampy lutownicze, palniki gazowe), kartusze gazowe, kuchenki turystyczne oraz przyjazne środowisku, mogące zostać w pełni poddane recyklingowi butelki, które pomieszczą zarówno paliwo, jak i – po wyparzeniu – wodę, wrzątek czy napoje izotoniczne. Produkty Providusa są innowacyjne, wysoce ergonomiczne oraz łatwe w użytkowaniu. Produkcja każdego z nich odbywa się w zgodzie z normą CEE 2009/142 (EX CE 90/396).

Providus jest częścią Campweld Group - grupy będącej w światowej czołówce producentów kartuszy gazowych oraz butelek. Wszystkie kartusze powstają w zgodzie z europejską normą EN417, a uzyskanie certyfikacji TÜV SÜD jest gwarancją bezpieczeństwa, pewności, solidności i bezstronności. PRO CENTER, nowe centrum logistyczne Providusa powstałe w 2009 roku jest najnowocześniejszą placówką tego typu na całym świecie. Liczy sobie 35 000 m2, z czego 10 000 m2 to powierzchnia produkcyjna. Dzięki nowoczesnym maszynom produkcja jest stuprocentowo zautomatyzowana na każdym jej szczeblu.

 

1928 1928 roku bracia Montaldo zajęli się wytwórstwem produktów grzewczych, oświetleniowych oraz spawalniczych. Firma Fratelli Montaldo (Bracia Montaldo) działała w małym garażu w samym centrum Turynu.

1937 Dzięki umiejętnościom oraz talentowi braci Montaldo, w przeciągu zaledwie kilku lat oferta Fratelli Montaldo znacznie się powiększyła, umożliwiając firmie zdobycie pozycji lidera w zakresie innowacyjnej produkcji we Włoszech. Dzięki ich wysokiej jakości oraz unikalnemu designowi, produkty Braci Montaldo były wystawiane na wszystkich znaczących targach międzynarodowych, co zaowocowało rozpoczęciem eksportu do Europy. W 1937 roku wybudowano w Turynie nową fabrykę. Nowoczesne prasy i wiertarki oraz nowe linie produkcyjne przyczyniły się do znacznego zwiększenia mocy produkcyjnej.

lata 40. W latach czterdziestych produkty braci Montaldo były sprzedawane zarówno w Europie, jak i w Afryce oraz na Bliskim Wchodzie, trafiając łącznie do 57 krajów. Produkty Fratelli Montaldo niejednokrotnie nagradzano za ich innowacyjny design.

1955 W 1955 roku zarejestrowany zostaje znak handlowy Providus, ale firma wciąż funkcjonuje pod nazwą Fratelli Montaldo. W związku z szybkim wzrostem popularności marki Providus, który zaobserwować można w ciągu kilku kolejnych lat, udziałowcy Fratelli Montaldo podjęli decyzję o zmianie nazwy firmy na Providus S.p.a. Wraz z rozpowszechnieniem stosowania LPG (z ang. Liquified Petroleum Gases), produkty napędzane gazem płynnym zaczęły stopniowo wypierać te, które działały w oparciu o parafinę lub benzynę.

koniec lat 50. Pod koniec lat pięćdziesiątych bracia Montaldo sprzedali firmę, która wkroczyła wówczas w nową fazę internacjonalizacji, mającej na celu eksport na cały świat. 1989 W roku 1989 fabryka firmy została przeniesiona do Collegno, małego miasteczka w regionie Piemont, w prowincji Turyn.

2000 Wraz z nadejściem XXI wieku stworzony został nowy oddział, którego zadaniem była produkcja pojemników oraz butelek na gaz. Providus był wówczas w ścisłej czołówce producentów wyrobów kempingowych oraz spawalniczych. W dniu dzisiejszym produkty Providus sprzedawane są w przeszło dziewięćdziesięciu krajach na terenie wszystkich pięciu kontynentów.

2007 W 2007 roku Providus stał się częścią Campweld Group.

2009 W 2009 roku, 81 lat po jej założeniu, wybudowana zostaje nowa placówka firmy. Nowe zakłady sygnowane nazwą PRO liczą sobie 35 000 m2, z czego 10 000 m2 to powierzchnia produkcyjna. Linia produkcyjna została zupełnie zautomatyzowana z procesem pakowania.


Dane spółkiPolish Outdoor Distribution Group Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/CD 18
40-084 Katowice
NIP: 222-089-47-79

Kontakt

E-mail: kontakt@podg.pl
Telefon: +48 669 514 652

 

Formularz kontaktowy

Imię
E-mail
Temat
Wiadomość
Na zakupy detaliczne zapraszamy do Sklepu Górskiego

sklep górski

do góry