Chaskee - o marce

 

Dziś nazwa marki kojarzona jest z wysokojakościowymi, szeroko pojętymi nakryciami głowy, które świetnie leżą, są niezawodne i znakomicie prezentują się wizualnie.

Chaskee
Chaskee

Ustawiczna pogoń za najodpowiedniejszą kombinacją funkcjonalności i najnowszych trendów w wymowny sposób odzwierciedla wysokie ambicje firmy. Celem Chaskee jest wieść prym w projektowaniu czapek.

Chaskee zapewnia, że przy nieustannym rozwijaniu się firma wciąż pozostaje wierna ideałom, które umożliwiły jej zdobycie reputacji innowacyjnego i niezawodnego producenta nakryć głowy.

Chaskee
Chaskee

Historia marki Chaskee

Nazwa firmy Chaskee pochodzi od słowa „chasqui” oznaczającego biegających posłańców, którzy przeszło 400 lat temu służyli królom Imperium Inków w andyjskich regionach Ameryki Południowej.

Państwo Inków rozciągało się od Ekwadoru aż do Chile. To właśnie z pomocą inkaskich listonoszy władca skutecznie zarządzał swoim rozległym imperium, mogąc szybko wydawać rozkazy i porozumiewać się z najodleglejszymi zakątkami swojego imperium. W związku z nieznajomością pisma, wiadomości biegających posłańców przekazywane były werbalnie bądź z pomocą tzw. „quipus” – rodzaju pisma węzełkowego mającego formę wykonanych z bawełny lub z włosia lamy i alpaki sznurków, których supełki umożliwiały zapisywanie i odczytywanie informacji. Chasquis pracowali w parach, biegając nieprzerwanie przez piętnaście dni. Ich „przystanki” były rozmieszczone co dwie mile wzdłuż królewskiego traktu. Kiedy jeden z posłańców odpoczywał drugi stał na warcie, wyczekując nadejścia innego „listonosza”, co zwiastował głośny krzyk bądź gwizd wywołany dmuchnięciem w muszlę ślimaka.

Po przekazaniu swojej wiadomości, chasqui niezwłocznie wracał do swojego obozowiska. Posłańcy znali przypisane im trasy tak dobrze, że bezproblemowo pokonywali je boso pod bezgwiezdnym niebem. Legendarna była również ich kondycja – grupa chasquis była w stanie pokonać 150 mil dziennie.

Nawet wiadomość nadana przez cesarza z jego posiadłości w Cusco do poddanych z oddalonego o 1200 mil Quilto zostawała dostarczana w przeciągu dziesięciu dni pomimo ekstremalnych warunków i znacznych wysokości, którym musieli stawić czoła chasquis. Nieprzeciętna sprawność fizyczna inkaskich posłańców została osnuta legendą i stanowi inspirację dla Amerykanów z Chaskee.


Dane spółkiPolish Outdoor Distribution Group Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 11/CD 18
40-084 Katowice
NIP: 222-089-47-79

Kontakt

E-mail: kontakt@podg.pl
Telefon: +48 669 514 652

 

Formularz kontaktowy

Imię
E-mail
Temat
Wiadomość
Na zakupy detaliczne zapraszamy do Sklepu Górskiego

sklep górski

do góry